Intervenție a pompierilor târgovișteni la un incendiu de autoturism

Pompierii din cadrul Detașamentului Târgoviște au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism, pe strada Lt. Stancu Ion, din municipiu. La fața locului s-au deplasat două autospeciale de stingere cu apă și spumă, iar intervenția a fost sprijinită de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Dâmbovița. Incendiul a fost lichidat prompt, fără a se extinde la […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita