Primele trei luni ale acestui an au adus Aeroportului Internațional Timișoara o creștere a traficului în ceea ce privește numărul de pasageri, numărul zborurilor și traficul cargo. În plus, de luna viitoare, vor fi trei zboruri/săptămână spre Constanţa. În primele trei luni ale anului 2018 a fost înregistrată o creștere a numărului de pasageri cu 2,6%, comparativ cu anul precedent. Dacă în perioada ianuarie-martie 2017, 355.760 de pasageri au călătorit de pe Aeroportul Internaţional Timișoara, în perioada similară a acestui an au fost înregistrați 364.982 de pasageri. Majoritatea au ales să călătorească spre/dinspre București, Londra, München și Bergamo. Şi... The post Trafic în creștere la Aeroportul Internațional Timișoara (P) first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
