În urmă cu 29 de ani, pe 16 decembrie, Naționalul timișorean deschidea porțile pentru ca Revoluția română să-și facă auzită vocea din locul care s-a numit de atunci „balconul Revoluției”. În aceste zile importante pentru Timișoara și pentru România, Naționalul timişorean deschide porțile publicului său spre spațiul de întâlnire cu istoria, dar și cu sine însuși, transmit oficialii TNT. Sâmbătă, 15 decembrie, de la ora 19, la Sala 2 a TNT, are loc prima premieră a stagiunii 2018-2019: Timișoara. Capăt de linie, de Ștefan Peca. Premiera oficială a spectacolului este programată duminică, 16 decembrie, aceasta fiind urmată de o... The post Timișoara. Capăt de linie, premiera la Naţionalul timişorean first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
