La sfârşitul lunii trecute, PSD Timişoara îl acuza în termeni virulenţi pe consilierul primarului Timişoarei că, prin comportamentul său, ar fi blocat ședința SC Horticultura SA, în care urma să fie aprobată prelungirea mandatelor membrilor Consiliului de Administrație. Acum, acuză Primăria că a convocat ilegal o altă şedinţă, pentru azi. Şedința AGA a SC Horticultura SA programată pentru azi s-a făcut în mod nestatutar, „fără acordul tuturor membrilor peste exact 10 zile și nu minimum 30 de zile cum prevede legea de funcționare a societăților comerciale”, transmite PSD Timiş, în numele consilierilor locali social-democraţi. PSD Timiş susţine că în... The post PSD Timiş acuză Primăria Timişoara că a convocat ilegal o şedinţă a Horticultura SA first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
PSD Timiş acuză Primăria Timişoara că a convocat ilegal o şedinţă a Horticultura SA
- de Timpolis
- 2018/07/05 00:17
