Primarul Timișoarei dă asigurări că abonaţii Colterm vor avea apă caldă

Primarul Timişoarei, Nicolae Robu, dă asigurări că abonaţii Colterm vor avea în continuare apă caldă şi că întreruperea furnizării acesteia, timp de câteva ore, de joi seara, după ce compania furnizoare a tăiat gazul, pentru datorii, s-a remediat, potrivit Agerpres. „Am ajuns la o înţelegere cu conducerea furnizorului de gaz, joi seara, şi mi s-a garantat că de vineri dimineaţă se dă drumul la gaz. Deşi s-a întrerupt ieri gazul, apa a mai fost caldă pe conducte, chiar dacă nu era aşa de fierbinte. Întreruperea a fost de câteva ore, iar la reluarea furnizării gazului este nevoie de ceva timp... The post Primarul Timișoarei dă asigurări că abonaţii Colterm vor avea apă caldă first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis