Președintele PSD Timiș a inițiat o rezoluție de susținere a premierului Viorica Dăncilă: „Suntem pregătiţi inclusiv să ieşim în stradă”

Vicepreşedintele PSD Mihai Fifor a declarat, sâmbătă, în cadrul Comitetului Executiv al PSD Timiş care a adoptat o rezoluţie de susţinere a premierului Viorica Dăncilă, că social-democraţii trebuie să ofere „o replică riguroasă şi susţinută” la ”tentativa de a destabiliza din nou guvernarea României şi (…) ţara”. Iar președintele PSD Timiș spune că social-democrații sunt pregătiţi inclusiv să protesteze, în stradă.   Tema principală de dezbatere la Comitetul Executiv al PSD Timiş, întrunit  azi, a fost generată de plângerea penală depusă de liderul PNL, Ludovic Orban, împotriva premierului României, Viorica Dăncilă. Motiv pentru care a fost adoptată în unanimitate o... The post Președintele PSD Timiș a inițiat o rezoluție de susținere a premierului Viorica Dăncilă: „Suntem pregătiţi inclusiv să ieşim în stradă” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis