Directorul multimedia al Festivalului Internațional “George Enescu”, aduce la Timişoara spectacolul “Jurnal de România. Timișoara”, o oglindă sinceră a relațiilor interumane, influențate decisiv de Timișoara, dar și un îndemn la implicare socială și comunitară. Teatrul German de Stat Timișoara prezintă, în premieră, spectacolul Jurnal de România. Timișoara, care va avea loc joi, 4 octombrie, de la ora 19.30, în Sala TGST. Din distribuție fac parte actrițele Ida Jarcsek-Gaza, Tatiana Sessler-Toami, Daniela Török, Ioana Iacob, Olga Török și Silvia Török. După spectacol, publicul este invitat să participe la o sesiune de Întrebări și Răspunsuri, moderată Marina Constantinescu. Jurnal de România.Timișoara... The post “Jurnal de România. Timișoara”, pus în scenă, în premieră, la Teatrul German de Stat Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
