Festival de teatru, sub semnul Centenarului, la Timişoara

Timişoara va fi, în perioada 2 noiembrie – 5 decembrie, gazda Festivalului de Teatru Dom 100, organizat de Asociația Culturală Contrasens, prin programul Dom 100.   În cadrul Festivalului Dom 100, vor avea loc 14 spectacole de teatru, producții ale unor teatre invitate din toată țara, reprezentațiile fiind programate în mai multe locații din Timișoara – Halele Timco, Casa Artelor, în sala Teatrului German și a Teatrului Maghiar. Organizatorul, Asociația Culturală Contrasens , transmite că Festivalul de Teatru Dom 100 își propune să adune momente și evenimente semnificative pentru Centenar, aducând în fața publicului țimișorean secvențe din destinul nostru comun... The post Festival de teatru, sub semnul Centenarului, la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis