„Nevoia de feminism” este numele unei serii de evenimente având ca temă centrală problemele mai puțin mediatizate cu care se confruntă femeile din România, pe care Demos le organizează în următoarea perioadă la Timișoara. Evenimentele sub numele „Nevoia de feminism” cuprind proiecții de filme și dezbateri și au ca principal scop conștientizarea complexității acestor probleme, a modurilor interconectate în care nivelul de trai, de educație, genul, rasa, vârsta sau orientarea sexuală condiționează experiența vieții de zi cu zi a femeilor din societatea românească, transmit organizatorii. Aceștia își propun să analizeze, alături de participanți, teme feministe pe care le consideră... The post Dezbateri pe tema nevoii de feminism, la Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
