Registrul de bani personali este cea mai tembelă idee a guvernului Ponta din ultimii trei ani. Ca și bonul fiscal pentru bacșiș. Nu aici este evaziunea fiscală. În România vorbim de marea evaziune din contrabandă cu țigări, alcool, produse petroliere...
