Oraşul Rovinari, fără gaze după spargerea unei conducte

Oraşul Rovinari a rămas joi seara fără gaze, după ce constructorii care lucrează la DN 66 au spart o conductă de gaze la Vârţ. Circa 4.500 de familii sunt afectate. Autorităţile s-au mobilizat pentru a evita producerea unei tragedii. În zona unde s-a...


Citește articolul complet pe Pandurul

Alte știri din Pandurul