Blocată în spital! Cardul de sănătate, obligatoriu la externare

O femeie de 88 de ani a trebuit să aştepte ieri ore bune externarea din spital, pentru că nu avea card de sănătate. La internare, cardul nu era obligatoriu, dar folosirea acestuia este impusă de lege de la 1 mai 2015. Familia gorjencei a fost nevoită...


Citește articolul complet pe Pandurul

Alte știri din Pandurul