900 de angajaţi de la SE Işalniţa intră în şomaj tehnic

Administraţia CE Oltenia va trimite în şomaj tehnic circa 900 de salariaţi de la Sucursala Electrocentrale Işalniţa. Aceştia vor sta acasă cu 75% din salariu preţ de 10 zile în luna mai. Deocamdată nu se ştie cu exactitate cu ce dată vor intra în şom...


Citește articolul complet pe Pandurul

Alte știri din Pandurul